Liceum Ogólnokształcące w Drobinie

nSzkola Galeria Tablica ogłoszeń Dane teleadresowe
 
www.lodrobin.comMotto

Ideały są jak płynące po niebie obłoki.
Gdy się je ściąga na ziemię, stają się deszczem,
a potem zamieniają się
w błoto.
A jednak tylko
z użyźnionej w ten sposób ziemi wyrastają kwiaty i owoce.
Wycieczka do Sejmu RP

W dniu 9 marca 2015 roku odbyła się wycieczka szkolna do Sejmu RP dla najaktywniejszych wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Inicjatorką wyjazdu była pani Anna Rokicka, szefowa drobińskiego sztabu WOŚP. W wyjeździe brali udział uczniowie Zespołu Szkół w Drobinie, Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Kryskiego w Drobinie, Szkoły Podstawowej w Rogotwórsku oraz Zespołu Szkół STO w Raciążu. Opiekunami biorącymi udział w wyjeździe byli nauczyciele wyżej wymienionych szkół oraz dyrektor Banku Spółdzielczego „Mazowsze” w Płocku, Oddział w Drobinie, pan Jarosław Pietrzak.

Dwie uczennice naszej szkoły miały przyjemność poznać p. Marcina Święcickiego, Posła na Sejm RP, dzięki któremu uczniowie mogli zobaczyć miejsca niedostępne dla innych zwiedzających. Licealiści odwiedzili m.in. gabinet Marszałka Sejmu, gabinet pani Premier oraz salę obrad Sejmu RP.

Zwieńczeniem spotkania z panem Posłem był wspólny obiad w sejmowej restauracji.

                                      Karolina Krupińska, Monika Berdańska

 
DROBIŃSKIE LICEUM PRZECIW BIAŁACZCE
 
 
TECHNIKUM I ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA W DROBINIE

      Na sesji Rady Miejskiej w Drobinie w dniu 20 lutego 2015 r. została podjęta uchwała o potrzebie utworzenia w Drobinie technikum i zasadniczej szkoły zawodowej. Decyzję Radnych poprzedziły konsultacje wśród uczniów gimnazjów w Łęgu Probostwie i Drobinie. Wyniki ankiet (Łęg kl I,II,III, Drobin kl I, II, Drobin kl III)  wskazują, że decyzja o powołaniu do życia w Drobinie szkół kształcących w zawodach jest słuszna.

       Od 1 września 2015 r. oferta edukacyjna Drobina wzbogaci się o technikum kształcące w zawodach:

-      technik handlowiec,

-      technik technologii żywności o specjalności: produkcja przetworów mięsnych i tłuszczowych,

oraz zasadniczą szkołę zawodową kształcącą w zawodach:

-      sprzedawca,

-      wędliniarz.

     Zarówno uczniowie technikum technologii żywności, jak i zasadniczej szkoły zawodowej, kształcącej w zawodzie wędliniarz, będą odbywali praktyczną naukę zawodu w firmie OLEWNIK-BIS, z którą Burmistrz Miasta i Gminy Drobin podpisał list intencyjny w tej sprawie.

        Odbyły się też rozmowy z miejscowymi przedsiębiorcami w sprawie zapewnienia praktycznej nauki zawodu na terenie Drobina dla uczniów technikum kształcącego w zawodzie handlowiec i zasadniczej szkoły zawodowej – sprzedawca.

    Wszystkich zainteresowanych nowymi szkołami zapraszamy do kontaktu z panią dyrektor Marzeną Wasielewską-Łopata. Jednocześnie przypominamy, że drobińskie Liceum również będzie prowadziło nabór do klasy I na rok szkolny 2015/2016.
 
Dzień Patrona

Dnia 04.12.2014 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Wojciecha Kryskiego w  Drobinie odbył się uroczysty Dzień Patrona szkoły w rocznicę jego śmierci. Uroczystość  rozpoczęła się Mszą Świętą, sprawowaną przez ks. kan. Andrzeja  Kucharczyka. Nie zabrakło na niej pocztu sztandarowego. W trakcie  Mszy uczniowie złożyli kwiaty przed nagrobkiem patrona. 

Po zakończeniu ceremonii społeczność licealna udała się do szkoły, gdzie nastąpiło oficjalne ślubowanie klasy pierwszej i odbyła się inscenizacja upa06.jpgmiętniająca Wojciecha Kryskiego, przygotowana według scenariusza i pod opieką nauczyciela historii, p. Sławomira Krzeskiego. Udział w niej wzięli uczniowie klasy drugiej: Marcin Orszulak, Daria Mikołajewska, Monika Berdańska i Natalia Lewandowska.

Druga część uroczystości miała charakter mniej oficjalny – odbyły się otrzęsiny klasy pierwszej (scenariusz opracował Dariusz Żółtowski, natomiast sam program poprowadzili Monika Berdańska i Marcin Orszulak. Nad całością opiekę sprawował p. Andrzej Łopata, wychowawca klasy drugiej).

Na samym początku prowadzący wyłonili jury, które miało oceniać popisy pierwszaków. W skład jury weszli: p. dyrektor Marzena Wasielewska-Łopata, nauczycielka biologii i wychowania do życia w rodzinie, p. Małgorzata Witkowska oraz uczniowie - Adam Kaczorowski i Daria Mikołajewska.

Trzeba przyznać, że zadania stanowiły dla najmłodszej klasy w liceum twardy orzech do zgryzienia. Pierwszoklasiści wykazali się jednak odwagą i pomysłowością. Oczywiście, nie brakowało śmiechu, wszyscy zebrani świetnie się bawili, a uczniowie klasy pierwszej już oficjalnie stali się częścią społeczności Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Kryskiego w Drobinie. 

   Zdjęcia wykonali Bartosz Przechocki oraz ks. Zbigniew Olszewski.

   Wszystkie dekoracje przygotowane zostały przez uczniów i nauczycieli. 

                                                                                                                      Daria Mikołajewska
 
Kolejny sukces Darka Żółtowskiego!
"PRAWDA I KŁAMSTWO O KATYNIU"
KONKURS HISTORYCZNO-LITERACKI


Czytaj całość...
 
Podręczniki 2014/2015 w zakładce Aktualności
 
W Drobinie matura zdana w stu procentach
 
W drobińskim liceum matury zdane w 100 %.
Gratulujemy maturzystom i ich nauczycielom.

 

 
SPRAWOZDANIE ZE ZBIÓRKI PUBLICZNEJ
Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 8 z 28

Liceum dla Dorosłych

Aktualności
Dokumenty
 

Śladami Pitagorasa

 
 
 

Szukaj

Godziny lekcyjne

 1. 800 - 845
 2. 855 - 940
 3. 950 - 1035
 4. 1045 - 1130
 5. 1150 - 1235
 6. 1250 - 1335
 7. 1345 - 1430
 8. 1440 - 1525
 9. 1535 - 1620
 10. 1630 - 1715

Wykaz podręczników

English Version


 

Szkoła bez przemocy

Perspektywy.pl

Jesteśmy na nk.pl

Certyfikaty

Liceum Ogólnokształcące w Drobinie w katalogu Gwiazdor

Gościmy


[+]
 • Narrow screen resolution
 • Wide screen resolution
 • Auto width resolution
 • Increase font size
 • Decrease font size
 • Default font size
 • default color
 • blue color
 • green color